Положення Міжнародного дистанційного фестивалю-марафону української культури «Мистецька Сотня»

 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.

1.1. Фестиваль-марафон української культури «Мистецька Сотня» (Фестиваль) – дистанційний фестиваль, на якому творчими колективами України, світової української діаспори та творчими колективами інших країн будуть представлені здобутки традиційної, класичної та сучасної української культури.

До участі в інтернет-фестивалі «Мистецька Сотня» запрошуються самодіяльні і професійні мистецькі колективи та діячі мистецтва і культури України, всесвітньої української діаспори, творчі колективи та митці інших країн, що представлять на фестивалі здобутки української культури.

1.2. Засновник Фестивалю – Громадська організація ТК «Модус-Ніка», м. Київ. Підготовку, організацію та проведення Фестивалю здійснює Оргкомітет. ГО ТК «Модус-Ніка» – організатор Міжнародних фестивалів українського танцю «ГОПАКФЕСТ» та «ТАНЕЦЬ. NET», фестивалю українського театру «День театру», Міжнародного театрального фестивалю «Театр. NET», мультикультурного (поезія, музика, кіно) мистецького проекту «Київські історії. Андріївський узвіз», Всеукраїнського конкурсу п’єс для дітей і юнацтва «Добросії», фестивалю образотворчого мистецтва «Кольорове коло», мультикультурного (хореографія, музика, пісня) мистецького проекту Міжнародний фестиваль мистецтв «ArtTalentFest», Конкурсу молодих балетмейстерів «Погляд у майбутнє», Міжнародного культурно-мистецького освітнього проекту С.О.Т. (Спілкування. Освіта. Творчість.)

До сприяння проведенню Фестивалю запрошені національні мистецькі спілки та просвітницькі організації України, громадські організації української діаспори, благодійні фонди, засоби масової інформації.

1.3. Головні цілі та завдання організаторів, учасників та партнерів Міжнародного дистанційного Фестивалю-марафону української культури «Мистецька Сотня»:

  • Ознайомлення світової спільноти зі здобутками українського мистецтва, як  невід’ємною складовою світового єдиного культурного простору. Пропаганда і популяризація традиційної, класичної та сучасної української культури. Розширення міжнародних культурних зв’язків українських митців та творчих колективів.
  • Сприяння у збереженні здобутків українського мистецтва, проведення заходів для об’єднання, допомоги і підтримки діячів культури та творчих колективів України в умовах війни. Реалізація благодійних програм для підтримки українців, що постраждали від бойових дій.
  • Сприяння формуванню у світі іміджу України, як перспективної сучасної європейської країни зі славетним історичним минулим. Країни, народ якої сьогодні, не шкодуючи життя захищає цивілізований світ від російської навали. Проведення заходів для консолідації та активізації зусиль світової української діаспори, та всіх людей доброї волі світу на солідарні дії для підтримки героїчної боротьбі українського народу з «імперією зла» Росією.
  • Здійснення освітніх та просвітніх програм в галузі культури із залученням визнаних фахівців і діячів культури та мистецтва України, української діаспори та міжнародної мистецької спільноти.
  • Проведення заходів для підтримки засобами культури та мистецтва  морального духу та заходів  для сприяння психологічній та соціальній адаптації українців під час війни.

1.4. Фестиваль-марафон відбуватиметься протягом 8-ми місяців – з 20-го квітня по 20-е грудня 2022 року.
На інтернет-ресурсах фестивалю та інтернет-ресурсах української діаспори десятків країн, на всіх континентах, світовій спільноті буде представлено українське мистецтво.

1.5. До участі у дистанційному фестивалі «Мистецька Сотня» приймаються  відеозаписи та аудіозаписи творчих робіт, зроблених від часу Революції Гідності (Євромайдану) з грудня 2014 по 2022 роки.

1.6. Номінації Фестивалю:

  • Українська хореографія
  • Українська пісня.
  • Українська музика.
  • Український театр.
  • Українська поезія.
  • Українське інклюзивне сценічне мистецтво.

Організатори, якщо це буде підтримано спільнотою, передбачають також показ робіт молодих українських кіномитців, презентацію української драматургії та українського перфомативного мистецтва.

За ініціативою творчої спільноти та організаторів кількість номінацій може збільшитись.

2. Заходи Міжнародного Дистанційного Фестивалю-марафону української культури «Мистецька Сотня».

Заявки на участь у номінації приймаються у наступний термін:

  • Українська хореографія з 20-го квітня по 20-е листопада  2022 року.
  • На інші номінації з 20-го травня по 20-е листопада 2022 року.

В програмі Фестивалю передбачаються наступні заходи:

  • Демонстрація світовій спільноті на інтернет-ресурсах фестивалю та української діаспори надісланих учасниками фестивалю творчих робіт. Показ відеозаписів буде відбуватися перманентно, відповідно надходженню заявок.
  • Експертне обговорення з учасниками фестивалю у форматі  «круглого столу» представлених на фестивалі творчих робіт визнаними фахівцями і діячами культури та мистецтва України, української діаспори та міжнародної мистецької спільноти.
  • Онлайн-спілкування, творчі зустрічі діячів культури та мистецтва України, української діаспори та культурно-мистецькою спільноти інших країн.
  • Онлайн-спілкування між учасниками мистецьких колективів української діаспори та України, спілкування з творчими колективами та громадянами інших країн.
  • Навчальні програми для школярів та студентів мистецьких навчальних закладів. Семінари з підвищення кваліфікації фахівців в галузі культури та мистецтва.
  • Організаційні заходи для створення умов співробітництва в галузі мистецької освіти між навчальними закладами України та навчальними закладами мистецтва інших країн.
  • Створення в різних країнах світу постійно діючих локацій для представлення надбань та здобутків української культури, інтерактивного спілкування, проведення майстер класів, семінарів, українських вечорів та інших заходів і програм для популяризації української культури.
  • Представлення творчих робіт учасників фестивалю на інших міжнародних культурно-мистецьких заходах.
  • Проведення в Україні та за її межами фестивальних заходів для реалізації окремих міжнародних творчих програм з різних видів мистецтва для представлення мистецьких здобутків України та інших країн.
  • Організаційні заходи для встановлення і розвитку зв’язків та сприяння активному співробітництву між творчими колективами та митцями України та творчими колективами та митцями інших країн.
  • Організація культурно-мистецьких заходів для внутрішньо переміщених осіб та українців, вимушених виїхати за межи України в зв’язку з військовими діями.
  • Благодійні акції, заходи солідарності, флешмоби.
  • Заключні заходи Фестивалю з врученням учасникам відзнак за творчі здобутки відбуватимуться з 1 грудня 2022 року.

Детальна інформація про заходи буде своєчасно надана на інтернет-ресурсах фестивалю.

Перебіг фестивалю відображатиметься на інтернет ресурсах та в особистих інтернет комунікаціях з учасниками фестивалю. Події фестивалю анонсуватимуться та висвітлюватимуться у ЗМІ та у соціальних мережах.

3. Відбір та показ творчих робіт.

3.1. Відбір робіт для всесвітнього показу на інтернет-ресурсах проводитимуть організатори та запрошені в якості експертів визнані творчою спільнотою у відповідних видах мистецтва, фахівці та діячі культури і мистецтва України, української діаспори та міжнародної мистецької спільноти.

3.2. Показ світовій спільноті творчих робіт, надісланих учасниками Фестивалю, відбуватиметься перманентно, відповідно надходженню заявок у наступний термін:

  • Номінації «Українська хореографія» та «Український театр» – з  10-го липня 2022 року.
  • Інші номінації – з 20-го серпня 2022 року.

Детальна інформація стосовно графіку показу буде надаватись своєчасно на інтернет-ресурсах та в рамках індивідуальної комунікації з учасниками фестивалю. Демонстрація творчих робіт відбуватиметься на інтернет-ресурсах фестивалю та української діаспори.

4. Умови участі у Фестивалі:

4.1. Для участі у Міжнародному дистанційному фестивалі-марафоні української культури «Мистецька Сотня» кожним учасником надаються відеозаписи (аудіозаписи), загалом не більше 3 (трьох) творчих робіт, зроблених з 2014 по 2022 роки. Роботи приймаються у відповідних номінаціях,  без будь яких творчих  обмежень та обмежень хронометражу. Необхідно подати заявки онлайн до 20-го листопада 2022 року.

Заявки на участь у номінаціях приймаються  у наступний термін:

З 20-го квітня по 20-е листопада:

З 20-го травня  по 20-е листопада 2022 року:

Заявка подається  за вказаними вище посиланнями відповідно до виду мистецтва.

Організатори мають право змінити термін прийому заявок відповідно до організаційних можливостей для забезпечення якісного проведення заходів фестивалю. Про можливі зміни інформація буде надана попередньо за 14 днів.

4.2. Технічні вимоги:

  • приймаються відео та аудіо записи з можливістю онлайн перегляду та прослуховування. Матеріали повинні бути завантажені на відеохостинг YouTube (пріоритетно) або на ресурси Google Диск та ін.;
  • якість відео та звуку повинна бути достатня для комфортного перегляду та прослуховування;
  • посилання має бути активним для перегляду мінімум до 31-го грудня 2022 року.

4.3. У співпраці з учасниками фестивалю організатори дотримуються принципу індивідуального підходу. Всі питання вирішуватимуться в процесі особистого спілкування.

5. Благодійна діяльність.

Під час проведення Фестивалю передбачається здійснення благодійних заходів за рахунок добровільних внесків учасників фестивалю та всіх бажаючих долучитись до благодійної діяльності. Бажаючі прийняти участь у благодійній діяльності суму внеску визначають самостійно. Термін перерахування внеску з 20-го травня по 20-е грудня. Відповідні банківські реквізити будуть надані своєчасно. Зібрані кошти будуть витрачені на фінансування гуманітарних програм для підтримки українців, що постраждали від бойових дій під час війни українського народу з російськими загарбниками та на організацію і проведення фестивалю.

Благодійні програми будуть сформульовані і реалізовані у співробітництві з Благодійними фондами. Всі витрати будуть представлені загалу в офіційному звіті.

Благодійний внесок не є умовою участі у Міжнародному дистанційному фестивалі-марафоні української культури «Мистецька Сотня».

Для участі у Фестивалі досить надіслати Заявку за посиланнями відповідно до 4.1.

6. Авторські права.

Авторські права учасників Фестивалю, партнерів та інших правовласників, які беруть участь у фестивальних заходах, забезпечуються згідно міжнародного законодавства та законодавства України.

Контактні дані Оргкомітету: