Івано-Франківський академічний обласний театр ляльок ім.Марійки Підгірянки

Адреса: вул. Січових Стрільців, 27а, м. Івано-Франківськ, 76018

Директор-художній керівник театру, заслужений працівник культури України – Роман БРАТКОВСЬКИЙ

Театр засновано в березні 1945 року.

Перша прем’єра – вистава «Гусеня» за п’єсою Ніна Гернет, Тетяна Гуревич.

Основний напрям творчої діяльності – сценічна розробка тем української класики та фольклору. У репертуарній афіші домінують вистави за творами українських письменників-класиків та видатних зарубіжних авторів.

Нині в діючому репертуарі театру 63 вистави для дітей різного віку, в тому числі чотири вистави для дорослого глядача.

Театр проводить велику благодійну роботу. Окрім  дітей  внутрішньо переміщених осіб, малозабезпечених сімей, діти учасників бойових дій ­– вистави театру безоплатно переглядають особи пенсійного віку.

2007 р. за великі творчі здобутки театру надано статус – «академічний».

При театрі функціонує Музей Ляльки, де експоновано понад сто ляльок.

У театрі свято шануються традиції українського народу. Щороку готуються нові програми до Дня Святого Миколая, різдвяних та новорічних свят.

Театр – учасник багатьох Міжнародних театральних фестивалів, які відбувалися в Бельгії, Білорусі, Естонії, Латвії, Литві, Молдові, Польщі, Словаччині, Угорщині, Франції та Україні.

2001 року театром започатковано Міжнародний фестиваль національної класики на сцені театру ляльок «Обереги», який проводився один раз на два роки.

У вересні 2011 року відбувся V ювілейний  фестиваль, який відрізнявся від попередніх однією важливою особливістю – в ньому були представлені театри-учасники «Літаючого фестивалю» проекту Євросоюзу «Культура 2007-2013». Івано-Франківський театр ляльок – єдиний від України, в статусі партнера, учасник цього європейського проекту.

У 2018 році фестиваль змінив свій формат на «Лялькові Обереги» і вже вдруге відбувся в рамках Міжнародного фестивалю мистецтв «Карпатський простір».

В умовах війни Івано-Франківський театр ляльок в числі із перших (з 08 березня 2022 р.) розпочав свою роботу. Показував виїзні, а потім стаціонарні вистави, особливо для внутрішньо-переміщених осіб. Нині весь колектив театру, як справжні волонтери – підтримує ЗСУ та успішно готує нові постановки.

П’ятеро працівників театру зараз захищають Україну від російських окупантів.